Sayfalar

MAKE UP FOREVER HD FONDOTEN


FONDOTENİMİ BULDUMMMM!!!

Yazılarımı okuyanlar fondöten konusundaki arayışımı, tatminsizliğimi farketmişlerdir :)


Bir türlü o istediğim doğal kapatıcılığı, taze görünütüyü yakalayamadım hiç bir üründe... Ama artık öyle değil :)Uzun süre acaba Mac Studio Fix Fondöten mi? Ya da Mac Face And Body mi? Ya da Benefit Hello Flawless mı? Ya da Make Up Forever Hd fondöten mi?... Gibi kafamda deli sorular varken :)Her avm ziyaretimde bir ürünü denedim. Üzülerek belirtmeliyim ki sanırım Mac fondötenler benim cilt tipime uymuyor. Aslında belki kullanılabilir ama duruşu benim beklentilerimi karşılamıyor :S Mac' de Face and Body uygulaması yaptırdığımda The Balm Shelter'dan farksız bir ürünle karşılaştım. Hatta Balm'ın glowy yapısı Face and Body'e göre daha iyi ayarlanmış diye düşündüm. Vıcık vıcık, kızarıklıklarımı dahi düzgün nötrleyemeyen bir üründü. Daha yoğun kapatıcılık istersem şayet bir kat daha uygulamam tavsiye edildi. Kat kat uygulamak istesem zaten alternatif ürün çok! Herneyse geçtik onu da... Ardından Fix Fluid fondötene geçtik baktım Mac mua'sının da yüzünde o ürün var ve onun da cilt tipi karma. Burun bölgesinde resmen kusma yapmış fondöten. Ürünü yine uygulattım ama...Cık! Bu da olmadı dedim.Akbatı Avm'de sanırım İstanbul'da tek olan Make Up Forever Mağazasına gittim. Hd fondöten uygulaması istedim. Tenim beyaz olduğu için maske gibi durmayacak ancak cilt tonumu kıracak bir numarasını uygulattım. Çok renk seçeneği olduğu için doğru ürünü seçmemiz zor olmadı. Bendeki 155 numarası.

Uzmanın anlattığına ve araştırdığıma göre ürün kamerada dahi (sanırım) 10 kata kadar zoomda bile kendini belli etmiyor. Fondötenin üzerine herhangi bir pudra türevi onu örtecek bir şey uygulandığında ise özelliğini kaybediyor. O kısmı enteresan geldi bana biraz :) 

Bir buçuk pompa benim cildime yetiyor. Pompası sayesinde daha hijyenik bir uygulama sağlıyor.


Ürünün eksi özelliği t bölgemde 2-3 saat sonrasında parlama yaratması. Onu da hd transparan pudra kullanırsam sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Baktığım bloglarda hd pudra hakkında bir post bulamadım. Bana yine Akbatı MUFE mağazasının yolları gözüktü.


Onun haricinde ben "evet bittiğinde yine alacağım" dediğim bir fondöten buldum" diyebildim artık. Fotoğrafda görüldüğü üzere elimde pürüzsüz bir şekilde dağıldı. İnanın yüzünüzde de aynı sonucu yaratıyor. Ben kamera önünde çalışıyorum ayrıca fotoğraf çekilmeye de bayılıyorum. Siz de benim gibiyseniz eğer spfli insanı ruh gibi gösteren fondötenlerden vazgeçin.

Size tavsiyem Sephora benzeri yerlerde yüzünüzdeki makyajı sildirip fondöten uygulaması yaptırmayın. Ya temiz dinlenmiş cildinizle gidin ya da ürünün sample'nı alın. Bu hataya mecburen düştüğümüz çok oluyor ancak karar vermede kesin ve net sonuç dinlenmiş cildinizde ortaya çıkıyor.
Bundan sonra Benefit Hello Flawless Fondötenin de inceleme yazısı gelecek.

Beklemede kalın :) 
Sevgiler
Makyajsız Asla'yı
takip edin
Makyajsız Kalmayın