Sayfalar

EN KAPATICI FONDÖTEN ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR FONDÖTEN


SELAM...

Size ilk satın alıdığım en yüksek fiyatlı fondötenim Estee Lauder Double Wear ile tanıştırmak isterim...

Kendisi 30 ml olup aslında 60 ml boyutunda abartmayayım ama belki de daha çok boyuta tekamül edecek bir fondöten. Çünkü oldukça yoğun, kalın ve kapatıcı özelliğe sahip. Cildimde o kadar abartı izler olmayan ben nedense bir ara pürüzsüz kusursuz fondöten arayışlarım sonucu edindim bu ciciyi...

Sanırım insanın cilt rengi her geçen gün değişiyor. Çünkü geçen yıl adığım ürün bu yıl cildime ya açık kaçıyor ya da koyu... Diğer bir seçenek ise ürün bekledikçe renk değiştiriyor olabilir.  Çünkü bu ürün artık cildime çok açık kalıyor. Amacım ten itibariyle zaten çok beyaz olan ben fondöten sürerek cilt rengimi kırmak istiyorum... Sevimli Hayalet Casper olmak değil :)
Benim rengim yukarıda görüldüğü üzere sanırım en açık rengi bu; 2N2 FRESCO 01

Hergün kullanımda cildinizi yorucağını düşündüğüm bir ürün. Belirttiğim üzere yoğun çünkü. Ben Maybelline Affinitone (umarım doğru yazmışımdır) :)
su gibi olan fondötenle karıştırıp yapısını inceltiyor rengini dengeliyorum. 
Ama ürün bitmek bilmedi, çok bereketli. 

Bu fondötenle çekildiğim fotoğraflarda hafif aydınlatıcı ve kontör de uyguluyorum. Sonuç çok şaşırtıcıydı cildim bebek gibi kaymak gibi cillop gibi çıkıyor :)Dayanamayıp resmimi biraz kırpıp yayınlıyorum. Bu makyaj sabah 08.00 sularında yapılmış olup akşam 6,30 civarında çekilmiş halidir ve tazelenmemiştir.

Ürünün eksi yanı ise şişesinin tasarımıdır benim gözümde. Çünkü çok kullanışsız pompası yok vs...Ben ürünü şu şekilde elimin üzerine dökerek kullanıyorum.Gereken miktarı dağıtacağım anda cildime dokunduruyorum. Çünkü çok çabuk donup sabitleniyor.
Ürünü fırçayla sürmek yerine elle ve ya beauty blender ile uygulamak daha homojenize bir etki yaratıyor. Fırça bazen iz bırakabiliyor. Mazallah bir ressamın fırça darbelerinin yer aldığı tabloya dönmesin suratınız :)Ürün 30 ml olup içerisinde Spf 10 bulunmaktadır.
Şu anki fiyatı 110 TL civarında. Bir daha alır mıyım? Orası bir muamma çünkü cildimde derin izler yaralar vs. yok. Ama sivilce izleri ve cilt kusurları bulunan bayanlar için biçilmiş kaftan. Benim ihtiyacım dahilinde olmayan bir ürünmüş bilemiyorum belki ilerleyen dönemlerde lekelerim sivilce izlerim ince yapılı ürünlerle kapatılamaz hale gelirse ilk seçeceğim ürün olur kesinlikle!

Sevgiler